Ekonomi

Almanya beklenen tank kararını açıkladı

Hükümet Sözcüsü Steffen Hebestreit tarafından yapılan yazılı açıklamada Scholz, söz konusu kararı bugünkü Kabine toplantısında açıklayarak, “Bu karar, Ukrayna’yı elimizden geldiğince destekleme şeklindeki bilinen çizgimizi takip ediyor. Uluslararası arenada yakın uyum ve uyum içinde hareket ediyoruz.” .” dediği aktarıldı.

Açıklamada, kararın Almanya’nın en yakın Avrupalı ​​ve uluslararası ortaklarıyla yapılan yoğun istişareler sonucunda alındığı vurgulandı.

Kararın amacının Ukrayna için hızlı bir şekilde iki tank taburunu Leopard 2 tanklarıyla bir araya getirmek olduğu belirtilirken, ilk adımda Almanya’nın silahlı kuvvetler envanterinden 14 Leopard 2 A6 tankından oluşan bir filo sağlayacağı belirtildi. .

Açıklamada, diğer Avrupalı ​​ortakların da Ukrayna’ya Leopard-2 tankları sağlayacağı belirtilirken, Ukrayna askerlerinin Leopard tankları konusunda eğitimlerine Almanya’da hızla başlanacağı kaydedildi.

Ukrayna’ya yönelik destek paketinde eğitimin yanı sıra lojistik, mühimmat ve sistemlerin bakımının da yer alacağı belirtildi.

Almanya’nın Leopard-2 tanklarını envanterlerinden hızlı bir şekilde Ukrayna’ya teslim etmek isteyen ülkelere Leopard-2 tanklarının sevkiyatına onay vereceği ifade ediliyor.

bayindir-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu