Haber

Batman’da 17 bin veliye 8 başlık altında 44 saat eğitim verildi.

Batman’da 17 bin veliye 8 başlık altında 44 saat eğitim verildi.

Batman Batman’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın himayelerinde Milli Eğitim Bakanlığı’nın 28 Mart 2022’de başlattığı “Aile Okulu Projesi” çerçevesinde 8 yaş altı 17 bin anne babaya 44 saat eğitim verildi. başlıklar.

Batman’da Milli Eğitim Bakanlığı’nın aileleri farklı eğitimlerle çok yönlü desteklemek, aile bağları, barınma yönetimi ve çocukların davranış yönetimine rehberlik etmek amacıyla başlattığı Aile Okulu Projesi kapsamında 17 bin ebeveyne eğitim verildi. Eğitim ve etkinlikler hakkında bilgi veren Batman İl Milli Eğitim Şube Müdürü Murat Yağmur, Aile Okulu Projesi’nin kentte çok başarılı bir şekilde devam ettiğini söyledi. Yağmur, “Aile Okulu Projesi, Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü’nün tüm Türkiye’de uyguladığı bir projedir. Bu proje 2022 Ağustos ayında Batman’da başladı. Öncelikle öğretmenlerimiz 30 saat eğitim aldılar. velilerimize 8 başlık altında 44 saat eğitim vermek” dedi.

Eğitimde asıl hedeflerinin anne babaların çok yönlü gelişimine katkı sağlamak olduğunu kaydeden Yağmur, “2022’de tüm Türkiye’de 1 milyon anne babaya ulaşıldı. Batman’da bu sayı 17 bin oldu. 2023’te de devam ediyoruz. Hedefimiz 2023’te tüm velilerimize ulaşmak.” kurmak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu