Haber

CHP Milletvekilinden dikkat çeken EYT açıklaması: 5 yılda emeklilik işlemlerini yapabilirler

CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Bekaroğlu, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, Eylül 1999’dan bu yana emeklilikte mağdur olan kişilerin hak arayışında olduğunu belirtti. EYT yönetmeliğinin hep ertelendiğini öne süren Bekaroğlu, “Oy vermeyecekler. EYT’liler AKP’ye oy vermeyecek” dedi. dedi.

BEKAROĞLU: ALDIĞIMIZ DUYGULAR DA BU HATTA

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın altyapısının yılda 350-400 bin kişiyi emekli etmeye yettiğini, tahminen 50 bin kişinin daha emekli olabileceğini savunan Bekaroğlu, şunları kaydetti:

CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Bekaroğlu

ÖZKOÇ: EYT’NİN 3 AYLIK ASGARİ PARASI ÇÖP OLDU

Aylardır konuşulan EYT ile ilgili henüz bir düzenleme olmadığını belirten CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, konunun ne zaman sonuçlanacağının netlik kazanmadığını belirtti. Engin Özkoç, “EYT’lilerin en az 3 aylık maaşı telef oldu. EYT’liler mağdur olmaya devam ediyor.” dedi.

Özkoç, EYT teminat başlangıç ​​tarihine ilişkin mücbir sebepler nedeniyle sigortalı olamayanların olduğunu belirtti. EYT’nin devreye gireceği tarihte Marmara’da büyük bir deprem olduğunu hatırlatan Özkoç, bunun mücbir sebep olduğunu ve uygun yasal düzenlemelerin getirilmesi gerektiğini savundu.

CHP Küme Başkan Yardımcısı Engin Özkoç

haber-sindirgi.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu