Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kılıçdaroğlu’na açtığı dava reddedildi

Kemal Kılıçdaroğlu ve Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) avukatı Celal Çelik, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “beşli çete” ve yolsuzlukla ilgili açıklamaları nedeniyle açtığı 1 milyon TL’lik tazminat davasının reddedildiğini açıkladı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 3 Mart 2022’de sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, kamu ihalelerinde en büyük hisseleri alan müteahhitler için kullandığı ‘beşli çete’yi Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in kaçakçılık yapan oligarklarına benzetmişti. yurt dışında para

Erdoğan’ın bu açıklaması üzerine Kılıçdaroğlu’na 1 milyon TL’lik tazminat davası açtığı ve bu davanın bugün Ankara 15. Asliye Hukuk Mahkemesi tarafından reddedildiği öğrenildi.

“ERDOĞAN YİNE KAYBEDİLDİ” DUYURDU

Kılıçdaroğlu’nun avukatı Celal Çelik, sosyal medya hesabından manevi tazminat davasının reddedildiğini duyurarak şu ifadeleri kullandı:

“Erdoğan yine kaybetti! Cumhurbaşkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun ‘Beşli Çete, yolsuzluk’ konulu haklı eleştirileri nedeniyle Erdoğan’ın açtığı 03.03.2022 tarihli davanın bugünkü duruşmasında dava reddedildi! Devam edeceğiz! kazanç.”

yagliderehaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu