Haber

Kastamonulu kadınlar depremzedeler için polar ceket dikiyor

Kahramanmaraş’ta “yüzyılın felaketi” olarak nitelendirilen depremlerin yaşandığı bölgede Kastamonulu hanımlar depremzedeler için polar mont hazırlıyor.

Yeşilay Kastamonu Şubesi tarafından alınan kumaşlar, Kastamonu Sanat Elleri ve Yöresel Lezzetler Kadınlar Kooperatifi üyeleri tarafından polar cekete dönüştürülüyor. Yeşilay Şubesi’ndeki makinelerde hazırlanan kabanlar daha sonra deprem bölgesine gönderilecek.

Kooperatif Başkan Yardımcısı Serpil Durgut, gazetecilere facianın üzüntüsünü yaşadıklarını belirterek, “Kendi imkanlarımız ile bir şeyler yapmaya çalıştık, yardımları toplayıp gerekli yerlere ulaştırdık. Yaşananlara kayıtsız kalamazdık. Yeşilay’ın ‘Gelin birlikte polar ceket dikip gönderelim’ teklifi geldi. söz konusu.

Yeşilay Kastamonu Şube Başkanı İzzet Serhat Köylü, afet döneminde herkesin elinden gelenin fazlasını yapmaya çalıştığına dikkat çekerek, “Bünyemizde bulunan terzi atölyesini değerlendirmek için kadın kooperatifi ile iletişime geçtik. Hemen yapağı üretimine başladık. Gönüllülerimiz için daha önce polar, yağmurluk ve fanila ayırmıştık, “Bölgeye kullanılabilecek tişörtlerimizi gönderdik. Bir de gastronomi atölyemiz var. İnşallah önümüzdeki günlerde kadın kooperatifimizle birlikte gıda üretip bölgeye göndereceğiz.” dedi.

karahalli-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu