Haber

Millet İttifakı bugün aday için toplanıyor

Millet İttifakı’nı oluşturan siyasi partilerin liderleri bugün cumhurbaşkanı adayını belirlemek için Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nun konutunda bir araya gelecek. CHP CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, görüşmede adayın belirlenebileceğini ancak hızlı bir şekilde açıklanamayabileceğini söyledi.

Kılıçdaroğlu, “Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem metnini liderler olarak nasıl belirledik ama açıklaması için tarih verdik. Anayasa metni konusunda da benzer bir yol izledik. Burada da benzer bir durum oluyor. duyurmak için ileri bir tarih belirle…’ diye konuşmuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın seçim kararını alması ve Yüksek Seçim Kurulu’nun seçim takvimini açıklamasının ardından adayın özel bir tanıtım toplantısı ile kamuoyuna duyurulması planlanıyor.

Adaylık için CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu en güçlü aday olarak gösterilse de Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu başta olmak üzere tüm seçenekler masada olacak.

CHP lideri Kılıçdaroğlu, GÜZEL Parti Genel Başkanı Meral Akşener, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal bugün Saadet Partisi lideri Karamollaoğlu’nun konutunda bir yere gelecek. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu