Haber

Takım elbiseli hırsızlar 10 milyon euro değerindeki mücevherleri çaldı

Fransa’nın başkenti Paris’in merkezindeki ünlü bir kuyumcu dükkanına giren “zarif giyimli” iki erkek ve bir kadının milyonlarca avroluk mücevher çaldığı bildirildi. Öğle saatlerinde ünlü alışveriş caddesi Rue de la Paix üzerinde bulunan Piaget mağazasına giren hırsızların, üzerlerinde susturuculu silah taşıdıkları ve dükkan çalışanlarını yere yatmakla tehdit ettikleri açıklandı.

Vitrinlerdeki mücevherleri çalan hırsızlar daha sonra yaya olarak olay yerinden kaçtı. Hırsızların çaldığı mücevherlerin maliyetinin 10-15 milyon euro civarında olduğu iddia ediliyor. Olayda yaralanan olmazken, Fransız polisine bağlı özel bir BRB birimi soruşturma yapmak üzere görevlendirildi.

Fransız medyası, iki hırsızın gri takım elbise giydiğini, kadın hırsızın ise yeşil takım elbise giydiğini bildirdi. Şimdi, 3 ay önce aynı sokakta yaklaşık 100 metre ötedeki başka bir kuyumcu hırsızların hedefi oldu. Gündüz saatlerinde Bulgari mağazasına giren 3 silahlı hırsız, daha sonra motosikletlere binerek kaçtı. Fransız Mücevherat ve Saat Derneği lideri Sandrine Marcot, mağazalara yapılan baskınların sayısının endişe verici olduğunu söyledi; “Yıllar içinde sayı dramatik bir şekilde azalsa da, Covid salgınından sonra son 1-2 yılda hırsızlık sayısı artıyor” dedi.

Yaklaşık iki hafta önce hırsızlar, Paris St-Germain futbol grubunun İtalyan kalecisi Gianluigi Donnarumma’nın Paris’teki konutuna baskın düzenleyerek futbolcu ve eşini bağlayarak, konuttan mücevher, saat ve diğer lüks eşyalarını çaldı. (BBC Türkçe)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu