Haber

Bakan Nebati: “Hızlı trenle 2 saat 15 dakikada Gaziantep’e gideceğiz”

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, “2024 sonunda hızlı trenle Mersin’den Adana’ya oradan da Gaziantep’e 2 saat 15 dakikada gideceğiz” dedi.

AK Parti Mersin Milletvekili adayı Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, partisinin Erdemli ilçe teşkilatının Ramazan Bayramı münasebetiyle Mersin’de düzenlediği şenlik programına katıldı. Burada kendisini karşılamaya gelen vatandaşlara hitap etti.

“Hızlı trenle 2 saat 15 dakikada Gaziantep’e gideceğiz”

Bölgede tamamlanan, yapım aşamasında olan yatırımlarla ilgili de konuşan Bakan Nebati, “Çeşmeli Kızkalesi Otoyolu’nun temelini 27 Nisan’da atıyoruz. Hayırlı olsun. Erdemli Sorgun Barajını tamamladık. açılışa hazır beraber açacağız.Akkuyu dedim sadece.Hem ülke bazında hem de Mersin bazında çalışıyoruz.Mersin Gülnar yolu üzerindeki nükleer santral kavşağında 420 metre viyadük ve üst geçit işi hazır. .Hep birlikte açacağız.Akdeniz Sahil Yolu Aydıncık-Gözce ortasında 3 tünel ve viyadük olmak üzere toplam 5.6 kilometre yol açılacak.Ve 2024 yılı sonunda Mersin’den Mersin’e gideceğiz. Adana ve oradan da hızlı trenle 2 saat 15 dakikada Gaziantep’e.”

“Tarifeli seferler başlıyor”

Çukurova Bölge Havalimanı ile ilgili açıklamalarda bulunan Bakan Nebati, “Bir havalimanımız var, tüm Mersinlilerin beklediği aslında Adanalıların beklediği Çukurova Bölge Havalimanı. Adana da rahatlayacak, Mersin rahatlayacak. Haziran sonu güzel geçsin” dedi.

Kendisini dinleyenlere karanfil atan Bakan Nebati, vatandaşlarla tek tek kutladı.

Bazı vatandaşlar milli otomobil TOGG ile hatıra fotoğrafı çektirmek için sıraya girdi. – MERSİN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu